Zirve Ticari Yıl Sonu Devir işlemi

Zirve Ticari Yıl Sonu Devir işlemi

Merhaba Zirve Destek Bloğu Okurları ;

Sizlere bugün Zirve Ticari Muhasebe Programında yıl sonu devir işlemi‘ni resimli anlatım şeklinde adım adım giderek öğreteceğim.

NOT : İlk olarak yedek almanızı ve daha sonra devir işlemi yapmanızı öneriyoruz.

Arkadaşlar 1.işlem olarak zirve programına giriş yapıyoruz genel menüde aşağıda gösterdiğim Gibi Devir Butonuna tıklıyoruz. ;

Devir Butonuna tıkladıktan sonra karşımıza neleri nasıl ve hangi yıldan hangi yıla devredeceğimizi gösteren bir ekran gelecektir.burada dikkat edeceğiniz bölümleri kırmızı ile kare içerisine aldım.

 

Firma adını kontrol edin.
Hangi kartları aktarmak istediğinizi kontrol edin.
Yılların yazdığı kısımların doğru yazıldığını veya doğru yılda olduğunuzu kontrol edin. ÖRN :17-18
Önemli bir nokta ise en altta Önceden aktarılan kartlar güncellensin mi? diye bir kutucuk var.bu demek oluyor ki önceden yeni yıl’da işlem yapmışsanız devir yapılırken bu kartlar tekrar güncellensin derseniz güncellenir.

Bu işlemleri kontrol ettikten sonra DEVİR YAP butonuna tıklarsanız Yıllar arası devir işleminiz başarıyla tamamlanmış olacaktır.

90cookie-checkZirve Ticari Yıl Sonu Devir işlemi
Beğen  2
Yazar

2008 yılından beri webtasarım ve yazılım üzerinde çalışmalar yapıyor.Muhasebe programları hakkında kapsamlı bir teknik ve içerik bilgisine sahip.26 yaşında yardım etmeyi seven ve bilginin bir deniz olduğunu herkesin bu denizden faydalanması gerektiğini savunuyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir