Zirve Otomatik Yedek Alma Programı Ücretsiz İndir

Zirve Otomatik Yedek Alma Programı Ücretsiz İndir

Merhaba Arkadaşlar ;

Zirve masaüstü muhasebe programı kullananların en büyük sorunlarından birisi yedeklemedir.bazı kullanıcılar aylık bazda yedekleme yaparken kimisi haftalık olarak yapıyor.ancak verileri sağlıklı bir şekilde yedeklemediği zaman virüs veya başka sebeplerden dolayı veri kaybına sebebiyet verip mağduriyet yaşayabiliyorlar.bizler de bu konuda sizlere zirve muhasebe programını otomatik yedekleme işlemlerini nasıl yapacağınızı anlatacağız.

Otomatik yedekleme için kullanacağımız programın adı SQLBACKUPANDFTP. bu programı tüm sql tabanlı muhasebe programlarında otomatik yedek almak için kullanabilirsiniz.yapacağımız ilk işlem bu programı bilgisayarımıza indirip kurmak olacaktır.

Programı İNDİR butonuna tıklayarak kolayca bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz.program bilgisayarınıza indikten sonra yapmanız gereken inen dosyayı tıklamanız ve ileri ileri ileri diyerek kurmanız.

Programı kurduktan sonra otomatik olarak önünüze aşağıda ki gibi bir ekran gelecektir.Zirve Otomatik Yedek Kurulumu işlemini yapalım.

Yukarıda ki resimlerde seçeneklerin ne işe yaradığını kırmızı yazılarla belirttim şimdi otomatik yedekleme işlemimizi yapılandırıp aktif hale getirelim.

  • Connect to Database Server seçeneğinin yanındaki ayar simgesine tıklayıp SQL’imizi seçelim.ayarlar şu şekilde olmalıdır ;

Server Type : Microsoft SQL Server (Local)

Server Name : Burası sizin sql hangisi ise otomatik atacaktır karışmayın.

Windows Authentication seçili olacak ve altındaki username ve password kısımlarına karışmayın.Save & Close seçeneğine tıklayarak kaydedin.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • 2.sıradaki ayarımız SELECT DATABASES.burada hemen sağ tarafındaki ayar simgesine tıklıyoruz.burada zirve programında kayıtlı olan firmalarınızı göreceksiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Firmaları gördüğünüzde Backup All non.. diye yazılan yerin solundaki kutucuğu işaretleyip save & close seçeneğiyle kaydedip devam edelim.

  • 3.seçeneğimiz Store Backup İn Selected Destinations.bu seçenekte yedekleri alıp nereye kaydedeceğimizi soruyor.biz hemen solundaki + simgesine tıklayarak local folder seçeneğini seçerek hangi klasöre kaydedeceğimizi seçiyoruz.daha öncesinde masaüstünde yedek diye bir klasör oluşturalım.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu seçenekten sonra gelen yerlere karışmıyoruz ve yukarıda bulunan yeşil Run Now butonuna basarak yedeklemeyi çalıştırıyoruz.yedekleme başarılı bir şekilde çalışıp ilk yedeğinizi seçmiş olduğunuz masaüstündeki yedek klasörüne alacaktır.bundan sonra da her gün düzenli otomatik yedek alacaktır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zirve Otomatik Yedek Alma hakkında Anlamadığınız noktalar varsa yorum olarak belirtin veya canlı destek kısmından yazın sizlere yardımcı olalım iyi çalışmalar dileriz.

7860cookie-checkZirve Otomatik Yedek Alma Programı Ücretsiz İndir
Beğen  
Yazar

2008 yılından beri webtasarım ve yazılım üzerinde çalışmalar yapıyor.Muhasebe programları hakkında kapsamlı bir teknik ve içerik bilgisine sahip.26 yaşında yardım etmeyi seven ve bilginin bir deniz olduğunu herkesin bu denizden faydalanması gerektiğini savunuyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir