Zirve Muhasebe Programı Yedekleme Nasıl Yapılır ? ( Resimli Anlatım )

Zirve Muhasebe Programı Yedekleme Nasıl Yapılır ? ( Resimli Anlatım )

Merhaba Arkadaşlar ;

Bugün ki blog yazımız da Zirve kullanıcıları için Zirve Muhasebe Programı Yedek Alma işlemini adım adım resimlerle birlikte anlatacağız.Zirve muhasebe Programı bilindiği üzere masaüstü bir uygulama olduğu için programın otomatik yedeklemesi şuan için mevcut değildir.Bu yüzden haftalık veya Aylık yedekleme işleminin yapılması gerekir yoksa herhangi bir format,virüs ve sistem çökmesi sonucu programınızda veri kaybına uğrayabilirsiniz.

Önemli Bilgi
Yedekleme işlemini yapmadan önce ana bilgisayar ve terminal bilgisayarlarda ki Zirve Programlarının Kapalı Olmasını Unutmayınız.

 

Şimdi Zirve Muhasebe Programı Yedekleme Nasıl Yapılır ? anlatımımıza geçiyoruz.ilk olarak programınız hangi sürücü de yüklü ise ( ÖRN : C sürücüsü veya D sürücüsü ) o sürücüye gidiyoruz ve zirvenet klasörünün içerisine giriyoruz benim bilgisayar da D sürücüsünde kayıtlı olduğu için oradan işlem yapacağım ;

Yukarda ki resimde gördüğünüz gibi D sürücüsü içerisinde Zirvenet klasörünü açınız.Zirvenet Klasörü içerisinde SQL DURDUR diye bir uygulama var onu bulun ve sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştır diyip gelen ekrana Evet diyerek devam ediniz.

 

SQL Durdur’u yönetici olarak çalıştır dediğinizde siyah bir ekran gelip gidecektir.Siyah ekran gelip gittikten sonra tekrar zirve’nin kurulu olduğu D sürücüsüne gelin ve Zirvenet Klasörüne sağ tıklayıp kopyalayın yedeği alacağınız usb bellek ( flaşdisk) içerisine girin ve yapıştırın.

Kopyalama işlemi sona erdikten sonra tekrar sürücüye gidin ve Zirvenet Klasörünün içerisine girin.SQL DURDUR‘a yaptığımız işlemin aynısını şimdi SQL BAŞLAT uygulamasını zirvenet klasörü içerisinden bulup sağ tıklayın ve yönetici olarak çalıştırın ;

tekrar siyah ekran gelip gidecek ve bu aşamadan sonra programınızı yedeklemiş olarak kullanmaya başlayabilirsiniz.bu blog yazımızın da sonuna gelmiş bulunuyoruz.hepinize iyi çalışmalar ve kolaylıklar dileriz.

Önemli Bilgi
MuhasebeProgramim.Com olarak veri kaybı yaşamamanız adına Zirve Programınızı Haftalık veya Aylık Olarak Yedeklemenizi Öneririz.

 

1020cookie-checkZirve Muhasebe Programı Yedekleme Nasıl Yapılır ? ( Resimli Anlatım )
Beğen  
Yazar

2008 yılından beri webtasarım ve yazılım üzerinde çalışmalar yapıyor.Muhasebe programları hakkında kapsamlı bir teknik ve içerik bilgisine sahip.29 yaşında yardım etmeyi seven ve bilginin bir deniz olduğunu herkesin bu denizden faydalanması gerektiğini savunuyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir