Zirve Muhasebe Kurulumu – ( Resimli Anlatım )

Zirve Muhasebe Kurulumu – ( Resimli Anlatım )

Merhabalar arkadaşlar bugün ki yazımızda sizlere zirve muhasebe programı nasıl kurulur adım adım resimlerle birlikte anlatacağız.

İlk olarak Zirveyazilim.net adresine girerek en üst kısımda ki teknik destek butonuna tıklayarak gelen sayfa da bulunan gerekli programlar sekmesine gelelim.

Gelen sekme de 1.sırada bulunan SQL Server 2008 R2 Express programının sonunda bulunan indirme butonuna tıkladıktan sonra önümüze bu sayfa gelecek ;

English seçeneğine karışmadan yanında bulunan Download adlı kırmızı butona tıklayarak devam ediyoruz.

Yukarıda ki resim de görüldüğü üzere ilk sırada ki kutucuğu işaretleyip Next seçeneğine tıklayarak SQL dosyamızı indiriyoruz.

Dosya bilgisayarımıza indikten sonra inen dosyaya sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştır diyerek devam ediyoruz.

Yönetici olarak çalıştır dediğimiz zaman Evet – Hayır diye iki seçenek gelecek Evet seçeneğine bastıktan sonra kurulum ekranı gelene kadar hiçbir işlem yapmadan bekliyoruz daha sonra önümüze gelen ekran da ilk sırada ki New installation ile başlayan resim de kırmızı içerisine aldığım seçeneğe tıklayıp devam ediyoruz ;

New İnstallation … seçeneğine tıklayıp biraz bekledikten SQL Kurulum ekranı gelecek ve adımları eksiksiz bir şekilde anlattığım gibi yapınız yoksa kurulum da sorun yaşarsınız.

Gelen ekran da New İnstallation Or add Shared Features kutucuğunu işaretleyip next diyelim.

Next dedikten sonra 2.aşama da I accept the licence kutucuğunu işaretleyip lisans kurallarını kabul edip tekrar next ile devam ediyoruz.

Daha sonra aşağıda ki resim gibi önümüze bi ekran gelecek hiçbirşeye karışmadan NEXT’e tıklayıp ilerliyoruz.

Şimdi bize SQL adını soran bir ekran gelecek oraya ben ZRV2008 yazdım ancak siz kendiniz belirleyebilirsiniz.Named instance kısmına SQL adınızı yazın ve diğer seçeneklere karışmadan Next ile ilerle.

SQL adını belirledikten sonra gelen seçenekte yine hiç bir şeye karışmadan NEXT diyip ilerle.

Bu aşamadan sonra  SQL şifre verme ekranı gelecek biz burada OTOMATİK olarak belirle seçeneği olan Windows Authentication Mode olan kutucuğu işaretleyip NEXT ile ilerliyoruz.

Şifre ekranından sonra ki aşama da gelen Ekranda tekrardan herhangi bir seçeneğe karışmadan NEXT diyoruz ve SQL kurulumumuz başlayıp 5 dakika kadar süre sonra bitiyor Close deyip kapatıyoruz.

Şimdi Zirve Muhasebe Programı Kurulum Aşamasına gelmiş bulunuyoruz.Bu aşamada hangi programı kullanmak istiyorsanız o programı Zirve Yazılım sitenizden lisansınızı girerek indirebilirsiniz.ben şuan demo olarak kurulum dosyasını indirip kurulumu sizlere göstereceğim.

ZirveYazilim.Net Web sitesine giderek Üst sekmede bulunan Programlarımız Butonuna tıklayın ve altta hangi programı kurmak istiyorsanız seçin. ;

Ben ticari kurulumu yapmak istedim ve ticari olan İncele Demo seçeneği’ne tıkladım siz istediğiniz programın İncele Demo seçeneğine tıkladığınız da aşağıda ki ekran gelecektir.

Zirve Ticari Net Demo Yükle olan butona tıklayın ve dosyanın inmesini bekleyin.dosya indikten sonra üstüne çift tıklayarak çalıştırın Evet – Hayır gibi bir seçenek gelirse Evet diyiniz.Önünüze Sql kurulumu vs vs vs diyen ufak bir ekran gelecek kuruluma devam edilsin mi seçeneğine Evet diyerek Kurulum sayfasına geliyoruz.

 

ÖNEMLİ
Aşağıda ki adımda gösterildiği gibi Ana Makine Kurulumu seçeneğine tıkladıktan sonra 3 nokta olan kısıma tıklayıp (…) buradan kurmuş olduğunuz sql adınızı seçmeniz gerekmektedir.aksi takdirde zirve programı çalışmaz!!!

Yukarıda ki işlemleri resim sıralamasına göre takip ederek yapıyoruz ve zir ve kurulumumuz başlayıp bitiyor daha sonra önümüze aşağıda ki gibi güncelleme ekranı gelecek mavi ekranın boş kısmına sağ tıklayıp SQL server ayarla seçeneğine basıp gelen ekrana evet diyelim.

işlem bittikten sonra tekrar mavi boş alana sağ tıklayıp SQL DURDUR BAŞLAT butonuna tıklayıp evet diyelim ve açık olan ekranları kapatıp masa üstüne gelen Zirve simgesine tıklayıp programı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Videolu anlatım konumuza gitmek için : Tıkla

Zirve Yazılım Muhasebe Kurulumu İşlemini bitirmiş olduk.Yazımızı okuyup yardımcı olduğumuza inanan kullanıcılar yorum ile bir teşekkür’ü esirgemez ise çok sevinir hepinize iyi çalışmalar dileriz.

Zirve Muhasebe Programında Kısayol tuşlarını öğrenerek daha hızlı ve Pratik Kullanabilirsiniz.
352cookie-checkZirve Muhasebe Kurulumu – ( Resimli Anlatım )
Beğen  4
Yazar

2008 yılından beri webtasarım ve yazılım üzerinde çalışmalar yapıyor.Muhasebe programları hakkında kapsamlı bir teknik ve içerik bilgisine sahip.29 yaşında yardım etmeyi seven ve bilginin bir deniz olduğunu herkesin bu denizden faydalanması gerektiğini savunuyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yapılan Yorumlar ( 16 )