Zirve İnternet V.D E-Arşiv Fatura Aktarımı (Resimli Anlatım)

Zirve İnternet V.D E-Arşiv Fatura Aktarımı (Resimli Anlatım)

Merhaba Arkadaşlar

Bir önceki yazımız da zirve express fatura aktarımı nasıl yapılır? buna değinmiştik.şuan ki yazımız da ise İnternet vergi dairesinden kesilen faturaları otomatik olarak zirve programına nasıl çeker ve bunları muhasebeleştirip kayıtlarımıza nasıl atarız ? bununla alakalı sizlere bilgi vereceğim.

İlk olarak yapmanız gereken İnteraktif V.D E-Arşiv Fatura aktarımı yapmak istediğiniz firmaya zirve programından giriş yapınız.programa giriş yaptıktan sonra genel muhasebe – hemen sol alt kısımda mor yazı ile İnternet V.D E-Arşiv Fatura aktarma butonuna tıklayarak aktarma modülüne giriniz.

Eğer firma bilgileri tarafında internet vergi dairesi bilgilerini girmişseniz bu bölümden tekrar girmenize gerek kalmayacaktır.ancak girmeyenler için ayarların nereden yapıldığını hemen alt kısımda ufak bir resim ile gösterelim.

Resimde kırmızı kutu içerisine almış olduğum internet vergi dairesi şifresi butonuna tıklayarak bilgileri doldurmamışsanız doğru bir şekilde doldurunuz.daha sonrasında hemen alt kısım da bulunan ;

Hesap kodları alanını kendi muhasebe kayıtlarınıza göre doldurarak tabloyu kaydet derseniz her ay veya gün aralığında işlem yaptığınız bu tablo kayıtlı kalacak ve bu kodları gördüğü yere karşılığı bulunan oranlar ve kodları muhasebe kayıtlarına otomatik atacaktır.

en son aşama olarak da sağ üst kısımda bulunan ay seçimi tarih aralığı gibi yerleri doldurarak faturaları indir butonuna tıklamanız gerekecektir.

bu işlemi yaptığınız zaman o aya veya belirlemiş olduğunuz tarih aralığına ait e-arşiv fatura listesi aşağıda listelenecektir.aktarmak istediğiniz faturaların seçimini ve kontrolünü sağladıktan sonra seçili faturaları muhasebe kaydına aktar butonuna tıklayarak muhasebeleştirip kayıtlarınıza atabilirsiniz.

işimiz bitti 🙂 anlatımımızın sonuna geldik ve umarız size yarar sağlayacak bir makaleye imza atmışızdır.şimdiden hepinize iyi ve sağlıklı bir yaşam ve kolaylıklar diliyorum.

10770cookie-checkZirve İnternet V.D E-Arşiv Fatura Aktarımı (Resimli Anlatım)
Beğen  
Yazar

2008 yılından beri webtasarım ve yazılım üzerinde çalışmalar yapıyor.Muhasebe programları hakkında kapsamlı bir teknik ve içerik bilgisine sahip.26 yaşında yardım etmeyi seven ve bilginin bir deniz olduğunu herkesin bu denizden faydalanması gerektiğini savunuyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir