Zirve Firmaya Giriş Erişim Engellendi Sorunu Çözümü

Zirve Firmaya Giriş Erişim Engellendi Sorunu Çözümü

Merhaba Değerli Takipçilerimiz ;

Zirve muhasebe programlarında herhangi bir firmaya giriş yaptığınız da erişim engellendi şeklinde hata alıyorsanız bu yazımızda sizlere çözüm yollarını göstereceğiz ve sizlerde bu sayede bu problemden kurtularak firmalarınıza sağlıklı bir şekilde giriş yapabileceksiniz.

Zirve Muhasebe Programında alınan hata ;

İşlem tamamlanamamıştır. Lütfen Program satıcınızla görüşün.
Terminal makine, sunucu program yolunu doğrulayamadı,
Unable to open the physical file D\zirvenetdata\XXXXX\2019\2019.MDF
Oppening system error 5: “5(Erişim Engellendi)”

1.Yöntem

Yukarıda ki hata ile karşılaşıyorsanız ilk olarak masaüstünde Zirve program logosuna sağ tıklayarak Yönetici olarak çalıştırın bu şekilde deneyin.hala terminal bilgisayarınızda aynı hatayı alıyorsanız 2.yönteme geçiniz.

2.Yöntem

Tüm terminal bilgisayarlarda bulunan zirve muhasebe programlarından çıkış yapınız.

Ana bilgisayarınıza geçerek zirvenet klasörünün bulunduğu sürücüye giriniz.zirvenet klasörü içerisinde güncelle.exe olan dosyaya sağ tıklayarak yönetici olarak çalıştırınız.

Guncelle.exe yönetici olarak çalıştırdıktan sonra aşağıda ki resimde bulunan ekran önünüze gelecektir orta kısmına sağ tıklayarak everyone izinleri ekle butonunun üzerine gelerek hemen yanında açılacak 3 adet seçeneği sırayla tıklayıp bekliyoruz.

  • Everyone izinleri ekle —> Veri dosyalarına Everyone iznini ver
  • Everyone izinleri ekle —> Tüm dosya ve klasörlere everyone iznini ver.
  • Everyone izinleri ekle —> Veri dosyalarına Everyone iznini ver
  • Everyone izinleri ekle —> Uygulama Ana Klasörüne Everyone Ekle

her işlem tamamlandığında işleminiz tamamlanmıştır yazısı gelecek tekrar orta kısıma gelerek yukarıdaki başlıkları tek tek uygulayınız.tüm işlemleri uyguladıktan sonra terminal bilgisayarlardan giriş yaptığınızda Erişim engellendi probleminden kurtulacaksınız.

Mdf dosyası bulunamadı Hatası 

Bu hatanın da çözüm yolu anlattığımız yöntemlerden ibarettir.yukarıdaki işlemleri bu hata için uygularsanız bir problem yaşamadan firmalara giriş yapabileceksiniz.

Bu konumuz sizlere yardımcı olduysa hemen alt kısımda bulunan Faydalı Buldum & Faydalı Bulmadım butonlarını kullanarak bizleri oylayabilir,yazılarımızın zenginleştirilmesi ve daha fazla içerik eklememiz konusunda destek olabilirsiniz.hepinize şimdiden iyi çalışmalar dileriz.

MuhasebeProgramim.Com / Her bilginin ücretsiz olduğu adres

 

 

 

10400cookie-checkZirve Firmaya Giriş Erişim Engellendi Sorunu Çözümü
Beğen  2
Yazar

2008 yılından beri webtasarım ve yazılım üzerinde çalışmalar yapıyor.Muhasebe programları hakkında kapsamlı bir teknik ve içerik bilgisine sahip.26 yaşında yardım etmeyi seven ve bilginin bir deniz olduğunu herkesin bu denizden faydalanması gerektiğini savunuyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir