Zirve Express Fatura Aktarımı Nasıl Yapılır ? (Resimli Anlatım)

Zirve Express Fatura Aktarımı Nasıl Yapılır ? (Resimli Anlatım)

Merhaba Arkadaşlar

Bu blog yazımız da zirve muhasebe programında e-fatura veya e-arşiv faturalarımızı express aktarım ile nasıl muhasebeleştirebiliriz bunu sizlere resimli anlatım ile aşama aşama anlatacağım.

Öncelikle bilmeniz gereken önemli bir nokta var.bu da zirve programı kendi muhasebe programları dışında express aktarımına izin vermiyor.peki bizler hangi programları kullanıyorsak express aktarım yapabiliriz hemen bakalım.

  • Paraşüt
  • Mikro
  • Zirve Portal

Bu üç e-fatura,e-arşiv veya muhasebe programını kullanan mükellefleriniz var ise zirve express aktarımı kullanabilirsiniz.bunlar dışında express aktarıma izin yok.

yapmamız gereken işlem ilk olarak zirve programına giriş yapalım.

Ana Menü – Genel Muhasebe – Alt kısımda mor yazı ile Express Aktarım butonunu göreceksiniz buraya tıklayınız.daha sonra hemen üstte bulunan portal ayarları kısmına tıklayarak hangi programı kullanıyorsa mükellefiniz onu seçerek portal giriş bilgilerini doldurmanız önceliktir.

Yukarıda ki resimde gösterdiğim ve hemen üzerinde anlattığım gibi hangi programı kullanıyorsanız onu seçin ve kullanıcı bilgilerini giriş yaparak kaydediniz.

Kaydetme işlemi tamamlandıktan sonra şimdi sıra geldi muhasebe kodlarını tamamlamaya.

Yukarıdaki vermiş olduğumuz resimde görünen örn: KDV %18 bulduğu zaman hangi hesap gurubuna atacağını sizler belirleyip tüm alanları doldurduktan sonra tabloyu kaydet dersiniz.bu tabloyu çekeceğiniz tüm ay ve faturalarda otomatik olarak kullanmaya başlayacaktır.

bu kodları da tanımladıktan sonra yapmamız gereken tek şey hangi tarihler arasında ki faturaları çekeceğimizi belirtmek bunu da hemen altta ki resimde paylaşalım.

bu şekilde başlangıç-bitiş tarihleri gelen-giden kutuları seçeneklerini kendinize göre belirleyerek faturaları indir dediğiniz zaman hemen alt tarafta listelenecektir.

daha sonra seçili kayıtları muhasebeye aktar derseniz seçmiş bulunduğunuz tüm kayıtlar muhasebeleştirilip kayıtlarınıza gönderilecektir.

anlatımımız bundan ibaret umarım size fayda sağlayabilmişizdir.hepinize iyi çalışmalar diler güzel günler’de kullanmanız dileğiyle.

10711cookie-checkZirve Express Fatura Aktarımı Nasıl Yapılır ? (Resimli Anlatım)
Beğen  
Yazar

2008 yılından beri webtasarım ve yazılım üzerinde çalışmalar yapıyor.Muhasebe programları hakkında kapsamlı bir teknik ve içerik bilgisine sahip.26 yaşında yardım etmeyi seven ve bilginin bir deniz olduğunu herkesin bu denizden faydalanması gerektiğini savunuyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir