Zirve E-Arşiv Fatura Nasıl Kullanılır ? (Resimli Anlatım)

Zirve E-Arşiv Fatura Nasıl Kullanılır ? (Resimli Anlatım)

Merhabalar arkadaşlar. ;

E-Dönüşüm sürecine girdiniz ve E-Arşiv & E-Fatura entegratörlük olarak da zirve yazılımdan entegre sistemlerini kullanıyorsak bu yazımızda sizlere Zirve Muhasebe Programı üzerinden E-arşiv fatura nasıl oluşturulur ve gönderilir resimli anlatımlarla sizlere yardımcı olacağız.

ilk olarak her fatura keseceğimiz kullanıcıya bir cari oluşturmamız ve burdaki bilgileri tam olarak doldurmamız gerekmektedir.hemen aşağıda ki resimde sizlere hangi bölümlerin zorunlu olarak doldurmamız gerektiğini ve yeterli olacağını kırmızı kutucuklar içerisinde göstereceğim.

Yukarıda e-arşiv fatura keseceğimiz kişiye ait yeni bir cari oluşturduk ve kırmızı alan ile ilgili tüm yerleri dolduracağımızı unutmadan devam edebiliriz.

Cariyi oluşturduktan sonra E-Arşiv faturasına ekleyeceğimiz stokları daha önceden programınıza ekli olduğunu varsayarak stok ekleme işlemini geçerek fatura oluşturma ekranına geliyoruz.yeni fatura diyerek alış mı satış mı bunu belirleyen butona tıklayarak yeni fatura oluşturma sayfasına geliyoruz.ben örnek anlatımda satış faturası üzerinden devam edeceğim.burada aşağıdaki resimde bulunan kırmızı kutucuklu alanlarımızı yine dikkatli bir şekilde dolduruyoruz.

Yukarıda kırmızı ile kutucuk içine aldığım kısımları doldurup kontrol ediniz.e-arşiv bilgileri kısmında 2 seçenek mevcut.bunlardan birisi e-posta diğeri kağıt fatura seçenekleri bunların ne anlama geldiğini şöyle özetleyebilirim.eğer müşteri yanınızda ise kağıt faturayı yazıcı ile çıktı aracılığıyla verecekseniz kağıt fatura seçeneğini belirlemeniz gerekir.eğer yanınızda değil ve e-posta ile göndermek istiyorsanız burada da e-posta seçeneğini belirleyerek kaydedeceksiniz.sonra oluşturmuş olduğunuz faturanın üzerine tıklayarak üst menüde bulunan E-Arşiv Fatura butonuna tıklayınız.nasıl yapacağınıza dair aşağıda resim paylaşıyorum.

Yukarıda resimdeki gibi faturanızın üzerine tıklayıp e-arşiv fatura butonuna tıkladığınızda sizi e-arşiv fatura gönderme sayfasına atacaktır.aşağıda bulunan resimde görüldüğü gibi faturamız hazır ve gönderilmeyi beklemektedir.bu aşamada faturanın en solundaki kutucuğa çift tıklayarak faturayı seçip aşağı da bulunan fatura gönder butonuna tıklayarak faturayı karşı tarafa gönderebilirsiniz.göndermeden önce faturayı görüntülemek istiyorsanız faturayı göster butonuna tıklayarak fatura görselini görebileceksiniz.

Yukarıda gördüğünüz gibi faturamızı e-arşiv gönderim ekranına attı.burada faturanın solunda bulunan kutucuğa çift tıkladık E harfi çıktı ise hemen aşağıdan faturayı gönder diyerek e-arşiv faturanızı göndermiş olacaksınız.faturanın görselini yazdırmak için fatura göster diyerek yazdırabilirsiniz.

Bunlar dışında aklınıza takılan soru ve sorunlarınızı canlı destek bölümünden bizlere ulaşarak sorabilir veya konu altında yorum bırakarak sorularınızı bizlere iletebilirsiniz.hepinize kolaylıklar dileriz.

MUHASEBEPROGRAMİM.COM

9540cookie-checkZirve E-Arşiv Fatura Nasıl Kullanılır ? (Resimli Anlatım)
Beğen  
Yazar

2008 yılından beri webtasarım ve yazılım üzerinde çalışmalar yapıyor.Muhasebe programları hakkında kapsamlı bir teknik ve içerik bilgisine sahip.26 yaşında yardım etmeyi seven ve bilginin bir deniz olduğunu herkesin bu denizden faydalanması gerektiğini savunuyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir