Zirve Defter Beyan Terminal Hatası

Zirve Defter Beyan Terminal Hatası

Merhaba Arkadaşlar ;

Zirve programında defter beyan sistemini satın alıp kullanan kullanıcıların bürolarında terminal bilgisayarda aşağıda resimde gösterildiği gibi bir hata alıyorsanız bunların sebebini ve çözüm yollarına hep birlikte bakalım ;

Defter beyan sistemini terminal bilgisayardan açtınız ve yukarıdaki resimde gösterildiği gibi ‘Sql Server Network InterFaces ; Error Locating Server/İnstance Specified’ hatası alıyorsanız bunun çözümünü aşağıda yazacağım iki yolla halledebilirsiniz. ;

  • Terminal Bilgisayarınızda Windows işletim sistemi içerisinde herhangi bir antivirüs programı var ise devre dışı bırakmanız gerekecektir.
  • Antivirüsü devre dışı bıraktıktan sonra terminal bilgisayarınızdan zirve programına masaüstünde sağ tıklayıp “yönetici olarak çalıştır” butonuna tıklamanız gerekecektir.

Bu işlemleri yaptıktan sonra defter beyan terminal hatası nın giderilmiş olduğunu ve terminal bilgisayarınızda defter beyan sistemini kullanabileceğinizi göreceksiniz.

Hepinize iyi çalışmalar dileriz.

3500cookie-checkZirve Defter Beyan Terminal Hatası
Beğen  
Yazar

2008 yılından beri webtasarım ve yazılım üzerinde çalışmalar yapıyor.Muhasebe programları hakkında kapsamlı bir teknik ve içerik bilgisine sahip.29 yaşında yardım etmeyi seven ve bilginin bir deniz olduğunu herkesin bu denizden faydalanması gerektiğini savunuyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir