Luca Programından Zirveye Aktarım Yapma ( Resimli Anlatım )

Luca Programından Zirveye Aktarım Yapma ( Resimli Anlatım )

Merhaba Arkadaşlar ;

Bugün sizlere hiçbir yerde bulamayacağınız bir konudan bahsetmek istiyorum.Mali Müşavirler arası firma aktarımı firma devri veya mükellefin firmalarını alıp başka bir mali müşavire götürmesinden dolayı programlar arası uyumsuzluk olduğu zaman firma yedeklemesi bir işe yaramıyor.

Şimdi bu konumuzda Luca Muhasebe Programı kullanan X kişisinden, Zirve Muhasebe Programı kullanan Y kişisine bir firma aktarımı yapılacak ve bunun nasıl yapılacağını hangi verileri luca programından alıp zirve programında nereden nasıl aktarılacağını bilmiyoruz değil mi ?  bu aktarım işlemini şimdi size adım adım resimli olarak anlatacağım lütfen adımları atlamadan işlemlerinizi yapın.

İlk Olarak zirveyazilim.net adresine girin ve üst menüden teknik destek menüsüne tıklayın.

 

 

 

 

 

 

teknik destek menüsüne tıkladıktan sonra sol menüde Kayıt Aktarma yazısını göreceksiniz.Kayıt Aktarma‘ya tıkladığınızda resimde gördüğünüz gibi 3.işlem olan menü orta kısımda belirecek ve indir butonuna tıklayarak programı indirilmesini bekleyeceksiniz.

Ya da sizlere kısayol olarak Zirve Kayıt Aktarma kırmızı yazısına tıklayarak indir menizi sağlayabilirim.

Kayıt aktarma programınız indiyse üzerine tıklayalım ve ileri ileri ileri seçenekleri ile hiçbir şeye karışmadan kurulumun bitmesini bekleyelim.kurulum işlemi bittikten sonra programın kısa yolu masaüstünüze gelecektir.

Şimdi Luca programına geri dönerek hangi firmayı aktarmak istiyorsak onu ve hangi işlem yılını aktarmak istiyorsak o yılı seçiyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

aktaracağınız firmayı ve döneminizi seçtiğinizi varsayarak bir sonraki aşama olan muavin defteri raporunu alacağız.bunun için Luca Programından Muhasebe – Raporlar – Defterler – Tüm Yazıcılar – Muavin Defter menüsüne tıklayarak devam ediyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

Muavin Defter bölümüne geldik ve şimdi raporu almak için formda belirtilen yerleri dolduracağız.hangilerine dikkat edeceğiniz aşağıdaki resimde ve hemen altta maddeler halinde sizlere veriyorum ;

  • Başlangıç Fiş Tarihi
  • Bitiş Fiş Tarihi
  • Başlangıç Hesap Kodu ( Sıfır Yazabilirsiniz )
  • Bitiş Hesap Kodu ( 9999 yazabilirsiniz hepsini alması için)
  • Fiş Tipi Tümü
  • Sıralama Tipi : Giriş Sırasına Göre Sıla
  • Rapor Türü Excel
  • Sayfa Numarası Bas Evet
  • Evrak no açıklama,türü vs göster evet
  • Tl Göster Gösterme Evet

Yukarıda yazdığım herşey aşağıda ki resimde bulunan gibi aynı olmalıdır.bu şekilde doldurduktan sonra Rapor butonuna tıklayınız ve muavin raporunuz iniyor olacaktır.

 

 

 

 

 

 

 

Muavin raporunuz rarlı bir şekilde inecektir.rar dosyasının içerisinden klasöre çıkartın.ve şimdi zirve programı için hatırlarsanız yukarı Kayıt Aktarma Programı nı indirmiştik onu masaüstümüz deki kısayola tıklayarak çalıştıralım.

Şimdi aşağıdaki resimde gösterilen işlemleri baştan sonra doğru uygulayınız.

 

 

 

 

 

 

 

Yukarıda ki işlemlerin tümünü doldurtuktan sonra en altta Aktar butonuna tıklayınız.aktarma işlemi başlayacak ve sonlandığında aktarmak istediğiniz firmaya zirve programından giriş yaparak kontrol ettiğinizde tüm bilgilerin gelmiş olduğunu göreceksiniz.

 

6250cookie-checkLuca Programından Zirveye Aktarım Yapma ( Resimli Anlatım )
Beğen  1
Yazar

2008 yılından beri webtasarım ve yazılım üzerinde çalışmalar yapıyor.Muhasebe programları hakkında kapsamlı bir teknik ve içerik bilgisine sahip.29 yaşında yardım etmeyi seven ve bilginin bir deniz olduğunu herkesin bu denizden faydalanması gerektiğini savunuyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir