Beyanname Düzenleme Programı Kurulumu BDP (Resimli Anlatım)

Beyanname Düzenleme Programı Kurulumu BDP (Resimli Anlatım)

Merhaba Arkadaşlar ;

Mali müşavir arkadaşların manuel olarak beyanname düzenleme ve gönderme programı olan bdp programının kurulumunu bugün ki yazımızda sizlere anlatacağız.beyanname düzenleme programı gib tarafından kullanıcılarına sunulmuş ve manuel düzenleme imkanı veren sürekli güncel versiyonları yayınlanan java tabanlı çalışan bir programdır.

BDP Programı indir ip kurulumunu yaparak kullanmak istiyorsanız şimdi sizlere aşama aşama anlatacağım yöntemleri takip ederek bilgisayarınıza yüklemeyi deneyiniz.bazı püf noktaları kaçırırsanız kurulumu yaparsınız ancak programın çalışmadığını göreceksiniz.

Şimdi konuyu fazla uzatmadan Beyanname Düzenleme Programı Kurulumu anlatıma geçelim. ;

İlk olarak BURAYA tıklayarak bdp indirme sitesine gidelim.sitede bulunan kurulum menüsünden BDP nin üzerine tıklayalım.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bdp yazan yere tıkladığımız da kurulum dosyamız olan beyanname düzenleme programı indirilmeye başlayacaktır.inen programın üzerine tıklayalım ve çalıştır diyelim önümüze gelen kurulum ekranında UNZİP seçeneğine tıklayalım.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

dosyalarımızı C:/ebyn klasörüne çıkarır ve kurulum işlemini tamamlamış oluruz.şimdi en önemli olan aşamalardan biri olan Java ayarlarına geçiyoruz.

Masaüstünden BİLGİSAYAR / Program Files x86 / JAVA menülerini takip ederek java sürümüne kadar gidiyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Java klasörünü bulduktan sonra yukarıda bulunan resimde ki gibi JRE.1.8.0.151 klasörünün içerisine girerek BİN klasörünü açın bin klasörü içerisinde J harfina basarak aşağıda kırmızı kutu içerisine aldığım dosyaları kopyala deyin ve bir sonraki aşamayı takip ediniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yukarıda gösterilen dosyaları kopyaladıktan sonra tekrar masaüstünden BİLGİSAYAR / C SÜRÜCÜSÜ / EBYN klasörünün içerisine giriyoruz.sağ tıklayıp kopyaladığımız dosyaları bu klasör içerisine yapıştırıyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

kopyaladığınız dosyaları yapıştır deyip bu klasöre kopyaladıktan sonra aynı klasör içerisinde BDP dosyasını bulup çift tıklayarak çalıştırıyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

yukarıdaki resimde ki bdp ye tıkladıktan sonra programınız açılır ve işlem yapmaya başlayabilirsiniz.ayrıca sağ tıklayarak GÖNDER seçeneğinden masaüstü seçeneğini seçerseniz kısayolunu masaüstüne atacaktır.

kurulum işlemimiz bu kadar arkadaşlar aşamaları birebir aynı ve düzenli bir şekilde takip ederseniz beyanname düzenle programı nı başarılı bir şekilde kuracaksınız.

kurulum esnasında hala problem yaşayan arkadaşlar var ise bu yazı altından yorum olarak bizlere iletebilir kendilerine en kısa zamanda yardımcı olmaya çalışacağız.

 

5972cookie-checkBeyanname Düzenleme Programı Kurulumu BDP (Resimli Anlatım)
Beğen  1
Yazar

2008 yılından beri webtasarım ve yazılım üzerinde çalışmalar yapıyor.Muhasebe programları hakkında kapsamlı bir teknik ve içerik bilgisine sahip.26 yaşında yardım etmeyi seven ve bilginin bir deniz olduğunu herkesin bu denizden faydalanması gerektiğini savunuyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yapılan Yorumlar ( 2 )