Luca İkincil Saklama (E-Defter Bildirim Uygulaması)

Luca İkincil Saklama (E-Defter Bildirim Uygulaması)

Merhabalar Arkadaşlar.

Bilginiz dahilin de gelir idaresi başkanlığı e-defter uygulamasında bir değişikliğe giderek göndermiş olduğumuz beratların ikincil kopyalarını e-defter uygulamasına yükleme zorunluluğu getirdi.

Bu zorunluluk ile birlikte göndermiş olduğumuz e-defter berat ve yevmiyelerinin dosyalarını e-defter bildirim uygulaması ile sisteme yüklememiz gerekli.

Bu konuda luca muhasebe programı ile daha önceden veya yeni oluşturmuş olduğunuz defter beratlarının nasıl yükleneceği hakkında yayınlamış olduğu bir eğitim videosunu sizlerle paylaşacağım.

E-defter ikincil kopyaları her ay için 4 paket olarak sisteme yüklenir.

E-defter bildirim uygulaması ile göndermiş olduğunuz ikincil saklamalarınızı teyit etmek için e-defter uygulama portalından da edefter saklama listesi butonuna tıklayarak kontrolünü sağlayınız.bazen uygulama eksik olarak gönderebilmektedir.daha sonradan problem yaşamamak için kontrol işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

bu video ile birlikte luca programınız da oluşturmuş olduğunuz edefter berat ve dosyalarının nasıl e-defter bildirim uygulaması ile yükleneceği hakkında bilgi sahibi olabileceksiniz.

11540cookie-checkLuca İkincil Saklama (E-Defter Bildirim Uygulaması)
Beğen  
Yazar

2008 yılından beri webtasarım ve yazılım üzerinde çalışmalar yapıyor.Muhasebe programları hakkında kapsamlı bir teknik ve içerik bilgisine sahip.29 yaşında yardım etmeyi seven ve bilginin bir deniz olduğunu herkesin bu denizden faydalanması gerektiğini savunuyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir