Zirve E-SMM Makbuzu Nasıl Hazırlanır ? (Resimli Anlatım)

Zirve E-SMM Makbuzu Nasıl Hazırlanır ? (Resimli Anlatım)

Zirve Muhasebe programı E-SMM modülünü satın alıp aktivasyon işlemlerini yaptınız ancak nasıl kullanıldığı hakkında bilginiz yoksa doğru yerdesiniz.Zirve muhasebe programları teknik ve sorularınıza çözüm ürettiğimiz gibi bu blog yazımızda da E-SMM makbuzu nasıl hazırlanır ? bunun hakkında resimler ile hemen aşağıda adım adım anlatım yapacağız.

İlk olarak bu modülü kullanabilmeniz için Zirve E-SMM satın almanız gerekmektedir.bunun için zirve yazılım firması ile iletişime geçerek satın alacağınızı ve neler yapacağınız hakkında bilgiler alabilirsiniz.

Zirve muhasebe programında makbuz hazırlayacağınız firmaya giriş yapınız.firma bilgileri kısmında Vergi kimlik numarası veya T.C kimlik numarası bilgileri yazılıp kaydedilmiş olması gerekmektedir.

Zirve Yazılım E-SMM Makbuzu Nasıl Hazırlanır ?

Zirve Muhasebe programında e-smm hazırlayacağınız firmaya giriş yaptıktan sonra ‘Serbest Meslek Makbuzu‘ modülüne tıklıyoruz. burada üst menüde bulunan Makbuz Hazırla butonuna tıklayarak “Firma Bilgileri” alanını Firma Bilgileri menüsünden çekecek, adres bilgileriniz bu alana otomatik gelecektir. “Adres bilgileri” alanını tam olarak doldurmanız gerekmektedir. Bilmediğiniz bir alan varsa “-“  yazabilirsiniz.

Sözleşme ücretinizi, KDV ve Stopaj gibi bilgileri doldurduktan sonra makbuzu hazırla ve kaydet butonuna tıklayarak serbest meslek makbuzunuzu eksiksiz bir şekilde hazırlamış oluyorsunuz.eğer birden fazla makbuz hazırlıyorsanız sıra no hazırlayacağınız firma sayısına göre sıralanacak ve değişiklik gösterecektir.

Serbest Meslek makbuzumuzu hazırladıktan sonra üst menüde kırmızı yazı ile beliren E-SMM butonuna tıklıyoruz.

Önünüze ayrı bir sayfa gelecek ve burada hazırlamış olduğunuz makbuzlarınızı tarihe göre filtreleyebilir ve görüntüleyebilirsiniz.makbuzlarınızı göndermeden önce sağ alt kısımda bulunan belge göster butonuna tıklayarak belgeyi görüntüleyebilirsiniz.

Belge göster butonuna tıkladığınız da aşağı kısımda bulunan resimde ki gibi e-belgeniz görüntülenecektir.kontrolünü sağlayabilirsiniz.eğer belgenize isim,logo,iban gibi bilgiler eklemek istiyorsanız zirve portal’ı kullanarak xslt dosyası oluşturup zirve programınıza yüklemeniz gerekecektir.

Makbuzumuzu görüntüleyip kontrollerimizi sağladıktan sonra bu sayfayı kapatabilirsiniz.E-SMM makbuzunuz tamam ve gönderilemeye hazır ise oluşturmuş olduğunuz makbuzlarının yanında ki tik işaretine tıklayıp seçerek alt kısımda bulunan makbuz gönder butonuna tıklayarak makbuzunuzun gönderim işlemini sonlandırabilirsiniz.Belgeler Gönderildi uyarısı gelecektir.bir sonra sonra Durum kodu 1000 olarak görünecek yani kuyruğa alındı diyecek daha sonra tekrar kontrol ederseniz onaylandı şekline girecektir.

Eğer oluşturmuş olduğunuz makbuzları eposta aracılığı ile mükellefinize veya müşterinize göndermek istiyorsanız hemen makbuzun yanında bulunan kutucuğu seçerek Üst kısımda bulunan E-Posta Gönder butonuna tıklayarak bilgileri doldurup gönderebilirsiniz.

Bilgileri doldurup eposta gönderdiğiniz de karşı tarafın eposta adresine aşağı daki gibi Ön izleme makbuz başlığında gönderilecek ve karşı tarafa ulaşmış olacaktır.

Bir blog yazımızın daha sonuna geldik.sizlere yardımcı olabilmişsek ne mutlu bize diyerek hepinizin esen kalması dileğiyle hoşçakalın.

 

 

10560cookie-checkZirve E-SMM Makbuzu Nasıl Hazırlanır ? (Resimli Anlatım)
Beğen  1
Yazar

2008 yılından beri webtasarım ve yazılım üzerinde çalışmalar yapıyor.Muhasebe programları hakkında kapsamlı bir teknik ve içerik bilgisine sahip.26 yaşında yardım etmeyi seven ve bilginin bir deniz olduğunu herkesin bu denizden faydalanması gerektiğini savunuyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir