Kamu SM Mali Mühür Kurulumu (Resimli Anlatım)

Kamu SM Mali Mühür Kurulumu (Resimli Anlatım)

Merhaba Değerli Takipçilerimiz ;

Bugün sizlere E-Fatura,E-Defter ve E-Arşiv başvurularının yapılması için KAMU SM (Kamu sertifakasyon Merkezi) flaş disklerinin kurulumlarının nasıl yapılacağı hakkında bilgiler vereceğiz.bu bilgiler aracılığıyla kurulumu başarılı bir şekilde yapabilirsiniz.

KAMU SM Mali Mühür Nedir ?

Mali mühür sizin veya şirketinizin elektronik imzasıdır.bu imza aracılığıyla sözleşme,başvuru,elektronik işlemlerde imza olarak internet ortamında kullanımınızı sağlar.kişiye veya şirkete özeldir.

Kamu SM Mali Mühür Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Mali mühür başvuru işlemleri hakkında daha önce sitemizde bir konu açarak anlatmıştık.bu blog yazımıza buraya tıklayarak ulaşabilir ve başvuru yapmamışsanız başvuru işlemini tamamlayabilirsiniz.

Kamu SM Mali Mühür Ödemesi Nasıl Yapılır ?

Mali mühür başvuru işlemini tamamladıktan sonra kredi kartı ile sanal pos’dan ödeme yapabilirsiniz,veya başvuru işlemini sonlandırdığınızda gelen sayfa da havale yapmak için gerekli bilgiler verilecek o hesap numaralarına belirlenen açıklama ile ödeme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Kamu SM Mali Mühür Ne Zaman Elime Ulaşır ?

Mali mühürünüz sipariş verip ödemeyi yaptıktan bir sonraki iş günü hazırlanarak tarafınıza gönderilmek üzere kuryeye verilir.minimum 3 maksimum 10 gün içerisinde elinizde olacaktır.

Kamu SM Mali Mühür Kurulum işlemleri Nasıl Yapılır ?

Mali mühür kurulum aşamasını bu başlık altında aşama aşama resimler ile anlatacağım.sizlerde bu aşamaları atlamadan birebir takip ederek işlemleri gerçekleştiriniz.

İlk olarak masaüstünde bulunan Bilgisayar simgesine sağ tıklayarak özellikler diyoruz ve gelen sayfada bilgisayarımızın kaç bit olduğunu öğrenmemiz gerekli.

Masaüstünde Bilgisayar simgesi-Sağ Tıkla Özellikler bu işlemleri yaptığınızda yukarı da bulunan resimdeki gibi bir ekran açılacaktır.burada bilgisayarınızın kaç bit olduğu görünecektir.benim bilgisayarım x64 bit olduğundan dolayı bu şekilde devam ediyorum.

Bilgisayarımızın 64 bit olduğunu öğrendikten sonra ilk yapacağımız işlem internetten java indirip kurulum işlemlerini gerçekleştirmemiz gerekiyor.

ÖNEMLİ
  • Bilgisayarı x32 bit olan kullanıcılar java olarak x86 olan kurulumu yapacaktır.
  • Bilgisayar x64 bit olan kullanıcılar java olarak x32 ve x64 kurulumlarından ikisinide yapması gerekmektedir.
YARDIM LİNKİ

Eğer java kurulumlarını bulamadıysanız : buradan indirebilirsiniz.

bilgisayar özelliğine göre java indirme işlemlerini yaptıktan sonra üzerine tıklayarak next next diyerek java kurulumlarını tamamlayınız.java kurulumları tamamlandıktan sonra mali mühür driver kurulum işlemine geçeceğiz.

javalarınızı yüklediğinizi varsayarak mali mühür sürücü indirme ve kurulum işlemlerine devam ediyoruz.

Java’mızı bilgisayar özelliklerine göre yükledik.şimdi Kamu SM web sitesine girerek mali mühür sürücülerini yine kendi bilgisayar özelliklerimize göre indiriyoruz.

YARDIM LİNKİ

Kamu SM sürücü yükleme sitesine girmek için ; TIKLAYINIZ.

Sürücü yükleme sitesine girdikten sonra size bilgisayarınızın özelliklerini soran ve hangi kartı yüklemek istediğinizi soran bir sayfa açılacaktır.aşağıda ki resim de ben kendi bilgisayar özelliklerime göre seçim işlemlerini yaptım.sizlerde kendi bilgisayarınızın işletim sistemini kaç bit olduğunu seçerek diğer bölümleri benim seçtiğim gibi işaretleyip sürücüleri göster butonuna tıklamanız gerekecektir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sürücüleri göster dedikten sonra aşağıda bulunan resim de kırmızı kutucuk işaretine aldığım sürücüleri bilgisayarınıza indiriniz.

kırmızı kutu içerisine aldığım sürücüler zip olarak bilgisayarınıza inecektir.her ikisine de sağ tıklayarak klasöre çıkart seçeneğine basarak zip içerisinden çıkarınız.

İlk olarak ACS-Unified-MSI-Win-4310-1(ACS39T-WindowsAll) adlı sürücünün kurulumu yapalım.dışarı çıkardığınız klasörün içerisine girerek setup‘a tıklayarak kuruluma geçiniz.

Setup‘u tıkladıktan sonra turkish diye bir seçenek gelecek önünüze OK diyerek devam ediniz ileri ileri seçeneklerini kullanarak en son yükle diyerek sürücü yükleme işlemini tamamlayınız.

indirip klasöre çıkarmış olduğunuz bir diğer  AKIS Yonetici x64 (2.5) sürücüsünü yükleme işlemine geçelim.klasörün içerisine girin.

üst kısımda bulunan resimde kırmızı kutucuk içine almış olduğum sürücüye çift tıklayarak ileri diyerek bir sonraki aşamada lisans kurullarını okudum kabul ediyorum diyerek tekrar ileri ileri seçenekleri ile devam ederek akis kurulum işleminide tamamlamış olursunuz.

şimdi kamu sm mali mühür kurulum işlemini başarılı bir şekilde tamamlamış olduk.Eğer mali mühürünüz takılı ise söküp tekrar bilgisayara takınız.takılı değil ise bilgisayara takarak mali mühürü görmesini bekleyin 1-2 dk sürebilir bu işlem.daha sonra istediğiniz işlemlerde mali mührünüzü kullanabilirsiniz.

Eğer bu blog yazımız sizlere yardımcı olduysa hemen alt kısımda bulunan Faydalı Buldum & Faydalı Bulmadım butonlarını kullanarak bizleri oylayabilir,içeriklerimizin zenginleşmesi ve daha fazla blog yazıları eklememize destek verebilirsiniz.

10240cookie-checkKamu SM Mali Mühür Kurulumu (Resimli Anlatım)
Beğen  3
Yazar

2008 yılından beri webtasarım ve yazılım üzerinde çalışmalar yapıyor.Muhasebe programları hakkında kapsamlı bir teknik ve içerik bilgisine sahip.29 yaşında yardım etmeyi seven ve bilginin bir deniz olduğunu herkesin bu denizden faydalanması gerektiğini savunuyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir