E-Defter 2.Saklama Nasıl yüklenir? (Resimli Anlatım)

E-Defter 2.Saklama Nasıl yüklenir? (Resimli Anlatım)

Merhaba Arkadaşlar ;

E-defter 2.saklama yüklemelerinde hizmet durduruldu aşaması veya sonrasında yükleme hatası alan arkadaşlar bu yazımızla sorunlarını çözüme kavuşturacağız.

Biliyorsunuz ki Gelir İdaresi Başkanlığı defter beratlarının 2.kopyalarını kendilerine göndermenizi ve başarılı bir şekilde yüklenmesi gerektiğini belirtmektedir.

E-defter 2.saklamaları göndermiş olduğumuz beratların tekrardan gelir idaresi başkanlığı ile paylaşılması ve erişime gönderilmesi olayına denir.

Defter Bildirim programında 2 türlü hata alırsınız bunlar ;

  • sistem hizmetlerini başlatmak için yeterli ayrıcalığınız olduğundan emin olun
  • Defter yedekleme hizmeti başlatılamadı 

Bu iki hatadan herhangi birini alıyorsanız bunun çözümünü sizlere aşama aşama aşağıda anlatacağız.

1. daha öncesinde bilgisayarınıza Defter bildirim kurduysanız tekrardan program ekle kaldır bölümünden yüklemeyi kaldırınız.

2. bu aşamaları takip ederek klasör mevcut ise bunları siliniz (Bu Bilgisayar – Program Files-Program Files x86 – EdefterBildirim adındaki klasörü tamamen bilgisayarınızdan siliniz.

yukarıda ki işlemleri gerçekleştirdikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatınız.

Bilgisayarınız yeniden basladıktan sonra aşağıda vereceğim linke tıklayarak EdefterBildirim için gerekli olan programların olduğu dosyayı indiriniz.

Edefter Bildirim Gerekli Programlar ; Buraya tıklayarak açılan sayfada dosyayı indir seçeneğine tıklayınız.

İndirmiş olduğumuz dosyaya sağ tıklayarak klasöre çıkart seçeneğine tıklayalım;

Klasöre ayıkla dediğimiz de indirmiş olduğumuz dosyanın adında bir klasör gelecektir içerisine girerek install al adlı dosyaya sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırınız ve yüklemelerin bitmesini bekleyiniz.

yüklemeler sona erdikten sonra buraya tıklayarak edefter bildirim uygulamasını indirelim. inen dosyaya tekrar sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştıralım.

yönetici olarak çalıştırdığımız da aşağıda ki gibi edefter bildirim ekranı gelecektir. I agree seçeneğini işaretleyip install diyerek devam ediniz.

install seçeneğine tıklayınca kurulum programı önümüze gelecek ve ileri ileri diyerek devam edeceğiz.

İleri ileri diyerek program kurulumunu tamamlayıp kullanmaya başlayabilirsiniz.masaüstüne Defterbildirimapp kırmızı logo gelecektir.

Edefter bildirim Kurulum aşamalarını en basite indirerek sizlere anlatmaya çalıştım.adımları birebir takip ederek giderseniz kurulum aşamasında herhangi bir problem yaşamayacaksınız.ancak hala sorun yaşayan arkadaşlar olursa bu yazımızın altından yorum ile belirtirse cevaplamaya çalışacağız.

 

11020cookie-checkE-Defter 2.Saklama Nasıl yüklenir? (Resimli Anlatım)
Beğen  1
Yazar

2008 yılından beri webtasarım ve yazılım üzerinde çalışmalar yapıyor.Muhasebe programları hakkında kapsamlı bir teknik ve içerik bilgisine sahip.29 yaşında yardım etmeyi seven ve bilginin bir deniz olduğunu herkesin bu denizden faydalanması gerektiğini savunuyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir