E-Arşiv İptal Talebi Nasıl Kabul Edilir ? (Resimli Anlatım)

E-Arşiv İptal Talebi Nasıl Kabul Edilir ? (Resimli Anlatım)

Merhaba değerli arkadaşlarım ;

Bir önceki yazımız da e-arşiv fatura nasıl iptal edilir? hakkında bir makale yayınlamıştık. şimdiki yazımızda ise adımıza düzenlenen e-belgelerin iptal isteminde e-belge portalından nasıl iptal talebini kabul edeceğimizi resimlerle anlatmaya çalışacağız.

Karşı taraf bize bir e-arşiv fatura düzenledi ve varsayalım tutar veya stok kısmında yanlışlık oldu mutabık kalamadık.bu durumda 1 hafta içerisinde e-arşiv fatura iptal talebi oluşturabiliriz.bu oluşturduğumuz talep 2 firma arasında talep olarak gelecek ve talep gönderilen karşı taraf e-arşiv portaldan talebi onaylayacak.

E-Arşiv Fatura İptal Talebi Nasıl Kabul Edilir ?

E-Arşiv Portalına giriş yapınız.sol menüde bulunan Belge İşlemleri – İptal İtiraz Talepleri menüsüne gelerek tarih aralığını yazıp sorgula butonuna tıklayınız.

İptal itiraz taleplerini tarih aralığını yazıp sorgula dediğimizde karşı taraftan gelen talep hemen alt kısımda görünecektir.faturanın yanında bulunan kutucuğa tik işareti koyarak talebi kabul ediyorsanız (talep kabul et) butonuna tıklayınız.eğer fatura iptal talebini reddetmek istiyorsanız (talep reddet) butonuna tıklayarak e-arşiv fatura iptal talebini reddedebilirsiniz.

fatura iptal taleplerini bu şekilde kabul edip reddedebilirsiniz.eğer hala bir problem yaşıyorsanız bu yazımızın altından bize sorununuzu yorum olarak bırakırsanız en kısa sürede sizlere yardımcı olmaya çalışacağız.şimdiden hepinize sağlıklı bir yaşam dileriz.

11350cookie-checkE-Arşiv İptal Talebi Nasıl Kabul Edilir ? (Resimli Anlatım)
Beğen  
Yazar

2008 yılından beri webtasarım ve yazılım üzerinde çalışmalar yapıyor.Muhasebe programları hakkında kapsamlı bir teknik ve içerik bilgisine sahip.29 yaşında yardım etmeyi seven ve bilginin bir deniz olduğunu herkesin bu denizden faydalanması gerektiğini savunuyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir