E-Arşiv Fatura Nasıl İptal Edilir (Resimli Anlatım)

E-Arşiv Fatura Nasıl İptal Edilir (Resimli Anlatım)

Merhabalar değerli arkadaşlar.

Geçmiş döneme kadar e-arşiv faturalarımızın iptalini sağlayamıyor ve bir sonraki fatura da not kısmına belirterek faturanın iptal edildiğine dair bilgi veriyorduk.ancak gelir idaresi başkanlığı e-belge portalında yapmış olduğu güncelleme neticesinde artık oluşturduğumuz veya adımıza düzenlenen e-arşiv faturaların iptal işlemlerini sağlayabiliyoruz.

Oluşturmuş olduğum E-Arşiv Faturaları Nasıl İptal Edebilirim ?

İlk önce E-arşiv portalına giriş sağlayınız.giriş yaptıktan sonra sol menüde düzenlenen belgeler sekmesine gelerek E-Arşiv faturanızın tarih aralığını belirleyip yanında ki tik işaretini tıklayarak hemen üstünde bulunan menüde iptal talebi oluştur butonuna tıklayarak devam ediniz.

Yukarıda ki resim de gösterdiğim gibi iptal etmek istediğiniz e-arşiv faturayı seçin ve iptal talebi oluştur butonuna tıklayın.bu işlemi yaptıktan sonra sizlere faturanın iptal sebebini ve onay kutucuğunu işaretlemenizi isteyecektir.

iptal sebebinizi yazarak kutucuğu işaretleyip iptal talebi oluştur butonuna tıklayıp kesmiş olduğunuz kişiye iptal talebinizi ileteceksiniz.karşı taraf ile mutabıksanız onlarda kendi e-belge sistemine girerek iptal/itiraz talepleri menüsüne girerek göndermiş olduğunuz talebi kabul ederse e-arşiv faturanın 2 taraflı iptali sağlanmış olacaktır.

Problem yaşadığınız konu ve sorunlar var ise hemen bu yazımızın altından bizlere yorum bırakırsanız en kısa sürede sizlere yardımcı olmaya çalışacağız hepinize sağlıklı günler dileriz.

 

 

11300cookie-checkE-Arşiv Fatura Nasıl İptal Edilir (Resimli Anlatım)
Beğen  
Yazar

2008 yılından beri webtasarım ve yazılım üzerinde çalışmalar yapıyor.Muhasebe programları hakkında kapsamlı bir teknik ve içerik bilgisine sahip.29 yaşında yardım etmeyi seven ve bilginin bir deniz olduğunu herkesin bu denizden faydalanması gerektiğini savunuyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir