E-Arşiv Fatura İçin Mali Mühür Gerekli mi?

E-Arşiv Fatura İçin Mali Mühür Gerekli mi?

Merhaba Arkadaşlar ;

Son zamanlar da e-dönüşüm sistemlerine geçiş sürecinde baya bilgi kirliliği oluşmuş durumda.bu yüzden dolayı kullanıcıların kafası karışık ve bazı şeyleri yanlış bilerek yanlış işlem yapmaya kadar giden bir yol haritası izleyebiliyorlar size kısaca geçiş sürecinde kimlerin nelerden sorumlu olduğunu maddeler halinde yazalım ve bu bilgi kirliliğinin önüne bir nebzede olsa geçmiş olalım.

  • 01.01.2020 tarihi itibariyle E-Belge sistemini kullanarak 5.000 TL ve üzeri mükellef olanlara,30.000 TL üzeri mükellef olmayanlara kesilecek faturalarda Mali Mühür ve E-İmza zorunluluğu bulunmamaktadır.
  • E-Fatura sistemine geçiş yapan kullanıcılar zorunlu olarak E-Arşiv Fatura sistemine de geçiş yapacaklardır.
  • E-Fatura ve E-Arşiv sistemine 01.01.2020 itibariyle geçiş yapacak olanlar Kağıt Fatura Kesemeyeceklerdir.kesmeleri durumunda cezai işlem yapılacaktır.
  • E-Fatura,E-Arşiv Fatura‘ya geçiş yapanlar E-Defter de tabi olacaklardır.
  • E-Fatura,E-Arşiv Fatura başvurularının Gib sitesinden yapılması gerekmektedir.

yukarıda yazmış olduğumuz maddelerde size uygun olana dikkat ediniz ve geçiş sürecinde sorun yaşamamak için bu durumlara uyunuz.şimdiden hepinize e-dönüşüm sürecine geçişte başarılar ve iyi çalışmalar dileriz.

9180cookie-checkE-Arşiv Fatura İçin Mali Mühür Gerekli mi?
Beğen  
Yazar

2008 yılından beri webtasarım ve yazılım üzerinde çalışmalar yapıyor.Muhasebe programları hakkında kapsamlı bir teknik ve içerik bilgisine sahip.26 yaşında yardım etmeyi seven ve bilginin bir deniz olduğunu herkesin bu denizden faydalanması gerektiğini savunuyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir