Yıllık Gelir Vergisi Beyannamesi Hesap Özeti Hatası – Çözümü

Yıllık Gelir Vergisi Beyannamesi Hesap Özeti Hatası – Çözümü

Merhaba Arkadaşlar ;

Sizlere bugün Defter beyan sisteminde karşılaşılan bir sorundan bahsetmek ve bu sorunun çözümünü paylaşmak istiyorum.sistemde alınan hata Yıllık Gelir Vergisi Beyannamesi Hesap Özeti oluşturmanız gerekiyor hatasıdır.bunun çözüm yollarına aşağıda bakalım;

Gelir vergisi beyannamesi oluşturup göndermek için sistemden ilk önce hesap özeti oluşturulup kaydedilmesi gerekmektedir.

Bu yüzden ilk olarak hesap özeti oluşturma sayfasına giderek buradan hesap özetini oluşturunuz.daha sonrasında defter beyan yıllık gelir vergisi beyannamesi gönderme ekranına gelerek tekrar deneyiniz.hesap özetini daha önce oluşturduğunuz için tekrar böyle bir hata ile karşılaşmayacaksınız.

Sistemde öncelik olarak hesap özeti oluşturma sayfasından hesap özetinize ait detayları kontrol edin daha sonra kaydet butonu ile hesap özetinizi oluşturun bu sayede artık böyle bir hata ile karşılaşmayacaksınız.

hala sorununuz devam ediyorsa bu yazı altında bize yorum bırakın en kısa zamanda soru/sorunlarınızı cevaplayalım iyi çalışmalar dileriz.

 

4970cookie-checkYıllık Gelir Vergisi Beyannamesi Hesap Özeti Hatası – Çözümü
Beğen  
Yazar

2008 yılından beri webtasarım ve yazılım üzerinde çalışmalar yapıyor.Muhasebe programları hakkında kapsamlı bir teknik ve içerik bilgisine sahip.29 yaşında yardım etmeyi seven ve bilginin bir deniz olduğunu herkesin bu denizden faydalanması gerektiğini savunuyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir