Defter Beyan Kayıt Eklenemedi Hatası – Çözümü

Defter Beyan Kayıt Eklenemedi Hatası – Çözümü

Merhaba Arkadaşlar ;

Defter beyan sistemini kullanan kullanıcılarımız beyan sisteminde karşılaşılan Kayıt eklenemedi sorununun çözüm yollarını size bu konumuzda çözüme kavuşturup problemsiz bir şekilde mükelleflerinizin beyanlarını göndermenizi sağlayabileceğinizi umuyorum.

Bu hata genellikle defter beyan da gelir ekleme silme veya gider ekleme silme veya kayıtlarda güncelleme işlemi yaparken verilmektedir.bunun sebebi daha önce sisteme KDV 1 veya KDV 2 beyannamelerini sistemde taslak olarak kaydetmiş olmanızdan kaynaklanabilir.

Şimdi alınan hatanın görüntüsünü sizlere aşağıda ekliyorum ;

Kayıt eklenemedi mesajı ile karşılaşıyorsanız eğer yapmanız gerekenleri aşağıda sizlere madde madde sıralıyor ve çözüm yolunu anlatıyorum.

  • Defter beyan sisteminde sol menüye bakınız ve orada sırasıyla Beyannameler – KDV 1 – KDV 2 alt menülerine tıklayın
  • Açılan sayfalarda beyannameler bölümü bulunmaktadır bu bölüme giriniz
  • Burada daha önceden oluşturmuş olduğunuz taslak beyanname var ise üzerine çift tıklayın
  • Açılacak Ekran da Beyanname Sil butonuna tıklayın ve taslak beyannameyi sisteminizden temizleyin.

Yukarıda ki maddeleri birebir uygulamanız durumunda gelir-gider kaydı ekleme silme veya güncelleme işlemlerinizi hatasız bir şekilde tekrardan yapabilir ve oluşturduğunuz beyannameleri sorunsuz bir şekilde gönderebilirsiniz.

Defter beyan kayıt eklenemedi hatası – çözümü konumuzda anlattığımız yöntem ile hala aynı sorun ile karşılaşıyorsanız bu yazımız altında yorum olarak bizlere soru sorabilir ve en kısa zamanda size yardımcı olmamızı sağlayabilirsiniz.

Hepinize iyi çalışmalar ve bol kazançlar dileriz.

MuhasebeProgramim.Com

4470cookie-checkDefter Beyan Kayıt Eklenemedi Hatası – Çözümü
Beğen  
Yazar

2008 yılından beri webtasarım ve yazılım üzerinde çalışmalar yapıyor.Muhasebe programları hakkında kapsamlı bir teknik ve içerik bilgisine sahip.29 yaşında yardım etmeyi seven ve bilginin bir deniz olduğunu herkesin bu denizden faydalanması gerektiğini savunuyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir