Datasoft Programından Zirveye Aktarım Yapma (Resimli Anlatım)

Datasoft Programından Zirveye Aktarım Yapma (Resimli Anlatım)

Merhaba Arkadaşlar ;

Bu konumuzda sizlere Mali Müşavirlerin dosya alışverişi yaparken iki farklı program arası aktarım işlemlerinin nasıl yapılacağını anlatmak istiyoruz.resimlerle size nasıl yapılacağı hakkında bilgi vereceğiz.bu adımları birebir uygularsanız firma aktarımlarını başarılı bir şekilde kendi programınıza yapabilirsiniz.

Datasoft programından zirveye aktarım yapma konusunda ilk yapacağınız işlem bilgisayarınızda ZirveYazılım’dan indireceğiniz KAYIT AKTAR programınızın yüklü olması veya yüklü değilse size göstereceğimiz şekilde indirip bilgisayarınıza kurmanız gerekmektedir.

İlk Olarak zirveyazilim.net adresine girin ve üst menüden teknik destek menüsüne tıklayın.

teknik destek menüsüne tıkladıktan sonra sol menüde Kayıt Aktarma yazısını göreceksiniz.Kayıt Aktarma‘ya tıkladığınızda resimde gördüğünüz gibi 3.işlem olan menü orta kısımda belirecek ve indir butonuna tıklayarak programı indirilmesini bekleyeceksiniz.

Ya da sizlere kısayol olarak Zirve Kayıt Aktarma kırmızı yazısına tıklayarak indir menizi sağlayabilirim.

Kayıt aktarma programınız indiyse üzerine tıklayalım ve ileri ileri ileri seçenekleri ile hiçbir şeye karışmadan kurulumun bitmesini bekleyelim.kurulum işlemi bittikten sonra programın kısa yolu masaüstünüze gelecektir.

Şimdi datasoft programından ilk olarak Fişleri nasıl alacağımıza bakalım ve işlem yapacağınız firmaya datasofttan girelim.

  • Datasoft programında izleyeceğimiz yol ; Genel Muhasebe Menüsü – Fiş İşlemleri Menüsü

 

  • Fiş işlemleri menüsünden Fiş Listesinin üzerine gelerek seçip içerisine giriyoruz.

  • Önümüze hangi fişleri,hangi yıldan,tüm fişler gibi seçenekler gelecek aşağıda bulunan resimdeki gibi doldurarak resmin en alt kısmında kırmızı ile yuvarlak içerisine alınan yerde D2XLS olmasına dikkat ediniz.

  • Bu işlemden sonra fiş listesini başarılı bir şekilde bilgisayarınıza kaydettiniz.O kayıtlı olduğu yerde kalsın şimdi hesap planınıda datasoft programından dışarı aktaralım.tekrar Genel Muhasebe Menüsü – Hesap Planı İşlemleri Menüsüne giriyoruz.

  • Hesap Planı İşlemleri Menüsü – Hesap Planı Listesi menüsünün üzerine gelip içerisine girelim.

  • Hesap Planı Listesine girdikten sonra sizlere ne şekilde verileri çekmek istediğinizi soracak sizler aşağıda resimlerde gösterildiği gibi birebir doğru olarak yaparak D2XLS dosyasını da dışarı aktarınız.

 

  • Evet dedikten sonra Hesap Planı‘nı da dışarı aktarmış olacağız ve şimdi zirve programımıza aktarım işlemini gerçekleştirmek için elimizde 2 adet aktarım dosyası olması gerekli.Fiş listesi ve hesap planı şeklinde.zirve programı için hatırlarsanız yukarı Kayıt Aktarma Programı nı indirmiştik onu masaüstümüz deki kısayola tıklayarak çalıştıralım.

  • Kayıt Aktar programımızı masaüstünden çalıştırarak yukarıda ki resimde gösterdiklerimi 1-2-3-4-5 adım olarak sıralı bir şekilde uygulayın ve daha sonra aktar butonuna tıklayarak verilerinizi Datasoft Programından Zirveye Aktarma olacaksınız.
7690cookie-checkDatasoft Programından Zirveye Aktarım Yapma (Resimli Anlatım)
Beğen  
Yazar

2008 yılından beri webtasarım ve yazılım üzerinde çalışmalar yapıyor.Muhasebe programları hakkında kapsamlı bir teknik ve içerik bilgisine sahip.26 yaşında yardım etmeyi seven ve bilginin bir deniz olduğunu herkesin bu denizden faydalanması gerektiğini savunuyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir