İsteğe Bağlı E-Faturaya Geçiş

İsteğe Bağlı E-Faturaya Geçiş

Merhaba Arkadaşlar ;

Bu yazıda sizlere isteğe bağlı efatura’ya geçiş yaptığınız zaman neler yapmanız gerektiğini ve hangi uygulamalara dahil olduğunuz hakkında özet bilgiler vereceğim.isteğe bağlı e-fatura uygulamasına tüm şahıs veya tüzel kişi işletmeleri geçebilmektedirler.Gelir idaresi Başkanlığı’nın belirlemiş olduğu 5.000.000 ciro şartı zorunluluk için geçerlidir.eğer isteğe bağlı geçip e-fatura sistemini kullanmak istiyorsanız bu şekilde bir hakkınız bulunmaktadır.

İsteğe bağlı e-fatura sistemine geçişlerde şahıs iseniz e-imza şirket tüzel kişiliğine sahip iseniz mali mühür almanız gerekli olacaktır.bunlardan birine sahip olduğunuzu varsayarak gelir idaresinin efatura başvuru başvuru ekranından başvuru işleminizi yaparak geçişinizi sağlayabilirsiniz.

E-Fatura sistemine isteğe bağlı geçiş yapmanız durumunda E-defter uygulamasına geçiş zorunluluğunuz bulunmamaktadır.E-defter uygulamasına ancak Gelir İdaresi Başkanlığının belirlemiş olduğu yıl içerisinde 5.000.000 ciro şartını tamamlarsanız bir sonraki yıl e-deftere tabi olacaksınız.

Bu konu hakkında soru ve aklınıza takılanlar var ise konu altından yorum olarak bizlere iletirseniz en kısa sürede sorularınıza cevap vermeye çalışacağız.şimdiden hepinize iyi çalışmalar dileriz.

 

11710cookie-checkİsteğe Bağlı E-Faturaya Geçiş
Beğen  
Yazar

2008 yılından beri webtasarım ve yazılım üzerinde çalışmalar yapıyor.Muhasebe programları hakkında kapsamlı bir teknik ve içerik bilgisine sahip.29 yaşında yardım etmeyi seven ve bilginin bir deniz olduğunu herkesin bu denizden faydalanması gerektiğini savunuyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir