E-defter ve E-Fatura Kamu Sm Mali Mühür Başvurusu

E-defter ve E-Fatura Kamu Sm Mali Mühür Başvurusu

Merhaba arkadaşlar yıl sonu itibariyle mükellefleri e-defter ve e-fatura uygulamasına geçenlerin ilk olarak Kamu sertifikasyon Merkezi nden Mali mühür alması gerekmektedir.mali mühür akisinizi almadan e-defter ve e-fatura başvuru işleminizi yapamıyorsunuz.

Kamu Sertifikasyon Merkezinden Mali Mühür Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Kamu Sm’den mali mühür başvurusu yapmak için ilk olarak buraya tıklayın ve kamu sm sitesine gidiniz.

KAMU SM sitesine girdikten sonra başvuru butonunun üzerine gelin ve altında açılan Mali Mühür Elektronik Sertifika Başvuru Formu butonuna tıklayınız.

yukarıda anlatılan işlemi yaptıktan sonra önümüze aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi başvuru formu gelecektir.burada gerçek kişi iseniz Gerçek kişi butonuna tüzel kişi iseniz tüzel kişiyi seçerek resimde ok ile gösterilen zorunlu kısımları doldurunuz.

bilgileri doldurtuktan sonra giriş butonuna tıklıyoruz önümüze aşağıda bilgilerimizin yazılı olduğu ve bazı bilgiler isteyen bir sayfa gelecektir.burada ok işareti ile gösterdiğim güvenlik sözcüğü kafanıza takılabilir.güvenlik sözcüğü şifre sıfırlama ve kullanıcı işlemlerinde kullanabileceğiniz bir parola gibi varsayabiliriz.buraya örneğin MUHASEBE yazabilir veya firma adınızı belirtebilirsiniz.

Sertifika tipi olarak Akıllı Kart ve Kart Okuyucu seçmeniz gerekmektedir.HSM bizim ile alakalı bir sertifika değil buna dikkat ediniz.ve istenilen bilgileri boş alanların olduğu kısımlara giriniz.

Tüm bilgileri doldurduktan sonra onayla butonuna basınız.bastıktan sonraki sayfada yine başvur butonuna tıklayınız ve başvuru işleminiz tamamlanmış olacaktır.

size sertifika ücretini yatırmanız için bir sayfa gelecek ve orada vakıfbank sertifika ücretini yatırma talimat ekranı veya kredi kartı pos sistemi ile ödemeniz önerilecektir.bundan sonraki aşamaları siz kendinize göre şekillendirebilirsiniz.

MuhasebeProgramim.Com olarak hepinize iyi çalışmalar dileriz.

2260cookie-checkE-defter ve E-Fatura Kamu Sm Mali Mühür Başvurusu
Beğen  
Yazar

2008 yılından beri webtasarım ve yazılım üzerinde çalışmalar yapıyor.Muhasebe programları hakkında kapsamlı bir teknik ve içerik bilgisine sahip.29 yaşında yardım etmeyi seven ve bilginin bir deniz olduğunu herkesin bu denizden faydalanması gerektiğini savunuyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir