E-Defter E-Fatura Mali Mühür Başvuru Süreci ( Detaylı Anlatım )

E-Defter E-Fatura Mali Mühür Başvuru Süreci ( Detaylı Anlatım )

Merhaba Arkadaşlar,

Sizlerden gelmiş olan talep doğrultusunda bu yazıyı yazmak ve sizleri daha detaylı bilgilendirmenin gerekli olduğunu düşünerek bugün sizlere E-Defter Başvurusu Nasıl Yapılır ? , E-Fatura Başvurusu Nasıl Yapılır ? , Mali Mühür Başvurusu Nasıl Yapılır ? bu konulara değineceğiz.

İlk olarak bize gerekli olan Mali Mühür Başvurusu Nasıl Yapılır ? bu adımı anlatarak gideceğiz.Çünkü E-fatura ve E-defter başvurularımızı mali mühür olmadan tamamlayamıyoruz.

Önemli Bilgi
Başvuru işleminizi E-Fatura ve E-Defter Uygulamasına geçiş sürecisinden 2 ay öncesinden yapmanızı son günlere kalmamanızı öneririz.

Mali Mühür Nedir Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Mali Mühür Tübitak tarafından geliştirilen E-defter ve E-Fatura uygulamalarında imza ve zaman damgası olarak kullanılan bir usb bellek’tir.E-fatura ve E-defter başvurularını yapmadan önce Buraya Tıklayarak Mali Mühür için gerekli bilgileri doldurup ücretini yatırdığınız takdirde mali mühür 2 hafta içerisinde elinize ulaşacaktır.

Mali Mühür Elinize ulaştığını varsayarak yazıya burdan devam ediyorum.;

E-Fatura Başvurusu Nasıl Yapılır ?

E-Fatura sistemine başvurmak için Buraya Tıklayarak gerekli bilgileri doldurunuz.

Bu aşama da yapmanız gereken bilgileri doldururken Yararlanma Yöntemi kısmında PortalEntegrasyonÖzel Entegrasyon seçenekleri mevcuttur.Portal seçeneği devletin kendi portal sistemi,Entegrasyon ve Özel Entegrasyon ise Örneğin Zirve Programını kullanıyor ve bu program da E-Fatura ve E-defter uygulamasını kullanmak istiyorsanız Özel Entegrasyon seçeneğini kullanarak bunu burada belirtebilirsiniz.Ancak bu aşama da Entegrasyon veya Özel Entegrasyon seçeneği ile devam ederseniz PORTAL seçeneğine geri dönmeniz imkansızdır.Portal seçeneğini seçip devam ederseniz sonradan Entegratör sistemine geçiş yapabileceksiniz.

Diğer Önemli olan başvuru alanlarından biri Başlama Tarihi’dir.burada seçeneğiniz Şimdi Başlamak istiyorum veya 01.01.20? kaç ise yıl başı itibariyle başlamak istiyorum seçeneklerini seçmeniz gerekecektir.

E-Defter Başvurusu Nasıl Yapılır ?

E-Defter Başvuru işlemi ni de Buraya tıklayarak yapabilirsiniz.E-defter Başvurusunda ise Başlama Tarihi ve yine hangi programı kullanacaksanız o programı başvuru esnasında belirtmeniz gerekecektir.

 

1240cookie-checkE-Defter E-Fatura Mali Mühür Başvuru Süreci ( Detaylı Anlatım )
Beğen  1
Yazar

2008 yılından beri webtasarım ve yazılım üzerinde çalışmalar yapıyor.Muhasebe programları hakkında kapsamlı bir teknik ve içerik bilgisine sahip.29 yaşında yardım etmeyi seven ve bilginin bir deniz olduğunu herkesin bu denizden faydalanması gerektiğini savunuyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir